Jäsenet

HALLITUS

Jouni Järvinen
OLTERMANNI
Puheenjohtaja
Jouni Järvinen / Oakbridge Instruments
Soitinrakentaja-artesaani
Puh. 040 545 8545
jouni.j.jarvinen@gmail.com

Anssi Nuutinen
KILTAMESTARI
Sihteeri, jäsenrekisteri asiat
Anssi Nuutinen / IKATA Soitinrakennus
Soitinrakentaja-artesaani / Opettaja, IKATA
Puh. 044 755 4500
anssi.nuutinen@saunalahti.fi

AP Paasonen
KIRSTUNVARTIJA
Rahastonhoitaja
AP Paasonen / Soitinpaja JaSeSoi
Soitinrakentajamestari
Puh. 014 212 382
ap@jasesoi.fi

Jari-Pekka Kola
HALLITUKSEN JÄSEN
Koulutusvastaava
Jari-Pekka Kola / Kolacraft
Teollinen muotoilija/ Soitinrakentaja
Puh. 040 575 3960
kolacraft@icloud.com

Otto Lindberg
HALLITUKSEN JÄSEN
Tietotekniikkavastaava
Otto Lindberg / Asgard Guitars
Soitinrakentaja-artesaani
Puh. 044 976 2269
info@asgard-guitars.com

MUUT JÄSENET

Markus Haavisto
Markus Haavisto / MH Custom Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 045 164 1724
markushaavisto@hotmail.com

Pekka Helanen
Pekka Helanen / Kumu Drums
Soitinrakentaja

Puh. (03) 612 7424
kumu@kumu.fi

Petri Jaakkonen
Petri Jaakkonen / Korpi Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 533 1580
mail@korpi-instruments.com

Teemu Järvinen
Teemu Järvinen / Finlandia Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 3783626
finlandiainstruments@gmail.com

Harri Kauppila
Harri Kauppila / Kitarafaktori
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 7573117
kitarafaktori@gmail.com

Sami Koivisto
Sami Koivisto / Koivisto Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 0400 944809
sami.koivisto@kaje.fi

jari Kokko
Jari Kokko / Keihäs Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 0400 772223
jari@keihasguitars.fi


Antti Kokkonen / Kokkonen Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 524 0828
antti@kokkoneninstruments.com

Keijo Korelin
Keijo Korelin / Luthier Keijo Korelin
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 5616016
info@keijokorelin.com

Teemu Korpi
Teemu Korpi / Kanki Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 967 2345
kanki@kankiguitars.fi


Jyrki Kostamo / Ruokangas Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 522 9379
jyrki.kostamo@kolumbus.fi

Anders Liljeström
Anders Liljeström / Liljeström Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 910 2748
anders.liljestrom@gmail.com

Juuso Lindberg
Juuso Lindberg / Asgard Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 044 976 2269
info@asgard-guitars.com

lottonen
Juha Lottonen / Lottonen Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 010 440 5200
info@lottonen.com

Ari Jukka Luomaranta
Ari Jukka Luomaranta / AJL Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 040 507 1383
aj@ajl-guitars.com

Juho Manninen
Juho Manninen / Manninen Custom Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 573 2686
juho@manninencustom.com

Ville Mattila
Ville Mattila / Halla Custom Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 746 8902
mattila@halla.tv

Timo Mustonen
Timo Mustonen / Tonecraft
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 338 7545
timo.mustonen@uniarts.fi

Harri Mäkinen
Harri Mäkinen / Tampereen Runopuu
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 345 1444
harrille@gmail.com

Kari Nieminen
Kari Nieminen / Versoul Oy
Soitinrakentaja

Puh. 044 565 1252
versoul.kari@gmail.com


Tomi Nivala / Ruokangas Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 721 7644
rev.nivala@gmail.com

Ossi Raippalinna
Ossi Raippalinna / Ossi Percussion
Soitinrakentaja

Puh. 040 743 8906
info@ossipercussion.com

Veijo Rautia
Veijo Rautia / Rautia Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 520 5058
veijo.rautia@gmail.com

Juha Rinne
Juha Rinne / Lottonen Guitars
Soitinrakentaja

Puh. 040 500 1138
juha.u.rinne@gmail.com

Juha Ruokangas
Juha Ruokangas / Ruokangas Guitars
Soitinrakentajamestari

Puh. 040 501 4296
juha@ruokangas.com

Kai Seppälä
Kai Seppälä / Aurora Guitars
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 045 131 4255
auroraguitars@gmail.com

Tero Siromaa
Tero Siromaa / IKATA Soitinrakennus
Kone- ja tuotantotekniikan insinööri, AMK

Puh. 044 755 4501
tero.siromaa@gmail.com

Olli Viitasaari
Olli Viitasaari / Viitasaari Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 0400 512181
olli@viitasaariguitars.com

Saku Vuori
Saku Vuori / Vuorensaku
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 050 309 9438
contact@vuorensaku.fi

Kristian Wetterstrand
Kristian Wetterstrand / Wetterstrand Instruments
Soitinrakentaja-artesaani

Puh. 040 728 6966
wetterstrand.kristian@gmail.com

KUNNIAPUHEENJOHTAJA

rauno
Rauno Nieminen / T:mi Rauno Nieminen
Soitinrakentajamestari

Puh. 050 338 7783
rauno.nieminen@icloud.com

KUNNIAJÄSENET

Kuva: Joel Nieminen

Esa Kuloniemi / Esa Kuloniemi
Bluesministeri
 
 
 
 
 
 
 

Kauko Liikanen
Kauko Liikanen / Liikanen Guitars
Soitinrakentaja

Puh. 09 755 4642

Keijo Liikanen
Keijo Liikanen / Liikanen Guitars
Soitinrakentaja

keijo.liikanen@liikanenguitars.com

Matti Nevalainen
Matti Nevalainen / Finnish Guitar Works
Soitinrakentaja

Puh. 040 502 4492
info@flyingfinnguitars.fi

Jaakko Noso
Jaakko Noso / Jaakko Noso Appreciation Society Facebookissa
Soitinrakentaja

s. 26.7.1913
k. 12.4.2013

Juha Nuutinen
Juha Nuutinen / Juha Nuutinen
Soitinrakentaja

Jyrki Pölkki
Jyrki Pölkki / Soitinrakentajat AMF
Soitinrakentaja / Laivanrakentaja / Maailmanparantaja

Puh. 017 554 0125
polkkijyrki@gmail.com

Leave a Reply